2015-08-24 o Upałach

 Ostatnia sytuacja klimatyczna w naszym kraju zainspirowała mnie do skreślenia krótkiego tekstu o tym jak przeżyć upały w domu, a może bardziej o tym, jakie rozwiązania projektowe zapobiegają przegrzewaniu się budynków. 

Jak pokazują doświadczenia - moje własne i moich klientów, mieszkających w zaprojektowanych u nas domach, wbrew pozorom, budynki pasywne zapewniają same z siebie przyjemny chłód we wnętrzach. Pod pewnymi jednak warunkami!

Po szczegóły zapraszamy na nasz blog: http://blog.buildgreen.pl/o-upalach/

2015-05-09 Bio_Arka w POLITYCE

 Miło nam poinformować, że w aktualnym wydaniu POLITYKI, znajdziecie artykuł w którym został opisany projekt Bio_Arki.
Pani Urszula Szyperska w swoim tekście zwraca uwagę na kwestie zmieniających się wymagań dotyczących zużywanej przez budynku Energii Pierwotnej. 

O ile jeszcze niedawno w kontekście energooszczędności domów mówiło się tylko o obniżaniu zapotrzebowania na Energię Użytkową, to dziś wytyczne, prawodawstwo i przeróżne systemy oceny budynków obierają za cel obniżanie zapotrzebowania na Energię Pierwotną, czyli obniżania wpływu budynku na środowisko!

W tym kontekście realizacja naszej Bio_Arki jest świetnym przykładem rozwijania dobrych trendów w budownictwie ekologicznym, jako dom, który oszczędza energię nie tylko w trakcie jego użytkowania - grzania wnętrza i ciepłej wody użytkowej - ale także, energię zużytą na wyprodukowanie i wbudowanie materiałów.

 

zobacz także aktualny wpis na naszym blogu:

 

 

2014-12-09 Pierwsza realizacja NF15 od BUILDgreen

Zgodnie z planem! Na koniec listopada kończymy budowę domu green_124 w klasie NF15 na Plewiskach pod Poznaniem. O ile dobrze nam wiadomo będzie to PIERWSZA W POLSCE ODDANA DO UŻYTKU REALIZACJA DOMU W TEJ KLASIE ENERGETYCZNEJ! Welon zdjęty, elewacje gotowe, test szczelności przeszliśmy zgodnie z oczekiwaniami. Teraz tylko kilka formalności i czekamy na realizaję przelewu wysokości 50 000 zł dla Inwestora w ramach dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

2014-04-01 Pierwszy kwietnia - dniem wbitej łopaty!

Po ziomowej przerwie ruszamy ponownie z budową domu w standardzie NF-15 - pierwszego takiego obiektu.

Zapraszamy do lektury nowego wpisu nablogu  lub w aktualnościach na naszej stronie firmowej.

2014-03-20 każdy budynek energooszczędny

 W ostatnim numerze miesięcznika Izby Architektów ukazał się artykuł  inż. Jerzego Zembrowskiego, traktujący mniej więcej o tym samym o czym pisałem we wpisie z 4-tego marca - zmianach w procesie projektowym, spowodowanych aktualizacją Prawa Budowlanego:

http://zawod-architekt.pl/artykuly/za36_energooszczedny.html

Nie zgadzając się z tonem tego artykułu i tezą, że „dobra architektura się skończy”, napisałem polemikę z tą publikacją, którą zamieszczam na naszym blogu