< 150m2
to proste w konstrukcji, ekonomiczne
w budowie, kompaktowe domy pasywne
i ekologiczne o powierzchni nie przekraczającej 150 m2

> 150m2
to przestronna, jasna i prestiżowa architektura przeznaczona dla inwestorów z ponad przeciętnymi potrzebami

> 200m2
to wyjątkowe, ekologiczne domy
z zielonymi dachami i tarasami. Przeznaczone do budowy dla osób żyjących w zgodzie z naturą
| DomTrzon
Skopiuj link do projektu >

Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, ekologiczny dom pasywny zaprojektowany tylko ze zdrowych, czystych materiałów budowlanych, przede wszystkim z drewna. Konstrukcję ścian zewnętrznch i stropu stanowią panele z masywnego, klejonego drewna swierku skandynawskiego, konstrukcje wewnętrznego trzonu masywnego stanowią okrągłe, frezowane bale świerkowe, konstrukcja więźby dachowej to prefabrykowane dźwigary ze specjalnie sortowanego i obrabianego drewna świerkowego, izolacje termiczne zaprojektowane są z płyt włókna drzewnego PAVATEX. W standardzie dom wyposażony jest w "pasywne", drewniane okna.

Dzięki wyjątkowej koncepcji przestrzennej domu, Inwestor ma możliwość dowolnej adaptacji przestrzeni poddasza, które wolne jest od elementów nośnych. Dźwigarowy dach obciąża tylko ściany zewnętrzne domu.

Najbardziej charakterystyczną cechą Domu Trzonu jest koncepcja funkcji domu rozłożonych wokół centralnie rozłożonego trzonu wykonanego z frezowanych bali drewnianych. Trzon jest współczesnym rozwinięciem idei centralnego trzonu kominowego znanego z układów funkcjonalnych domów olenderskich. Wewnątrz niego jest miejsce na wszystkie pionowe dukty instalacji: kominy dymowe, piony kanalizacyjne, pionowe świetliki rurowe, przewody wentylacji a także na klatkę schodową i  dużą, wygodną, gospodarczą łazienkę, pełniącą także rolę pralni. Wszystkie przybory instalacji wodnej przyłączone są bezpośrednio do ściany trzonu, po której biegną piony instalacji wodnej. Łazienka ogrzewana jest pasywnie przez ciepło produkowane na piecokuchni i promieniujące z przewodów kominowych. 

Wewnątrz troznu na poddaszu jest miejsce na urządzenia technicze - zbiornik buforowy, grupy pompowe, oraz na dużą garderobę. 

Wokół konstrukcji Trzonu rozłożone są wszystkie pomieszczenia funkcyjne: sień, kuchnia, jadalnia, salon i sypialnie. Pomieszczenia ustawione są odpowiednio do dziennej operacji słońca i bardzo dobrze naświetlone