W opcji domu murowanego używamy najczystszego materiału do murowania - białych bloczków (cegieł) silikatowych. Powstają one w procesie formowania pod ciśnieniem mieszanki wapna z piaskiem. Otrzymujemy produkt o bardzo dużej gęstości i dużej pojemności cieplnej. Silikaty potrafią zakumulować dużą ilość ciepła i wpływać na temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Piasek jest obojętny chemicznie, wapno natomiast jest aseptyczne i ma właściwości antygrzybiczne. Zgodnie z naszymi zasadami, jest to materiał o niskim wskaźniku energii wbudowanej, którego produkcja nie zanieczyszcza środowiska.

W opcji domu z drewna masywnego, ściana konstrukcyjna wykonana jest z klejonego drewna zgodnie z niemieckim systemem HBE. W zależności od potrzeb ściana ma grubość od 10 do 14cm. Drewno jest wykończone w sposób umożliwiający eksponowanie go bez dodatkowej obróbki. Stan surowy może być stanem wykończonym – co jest bardzo pożądaną cechą nowoczesnej architektury. (Drewno ma największe ciepło właściwe, największą zdolność akumulacji ciepła na 1 kg masy materiału oraz doskonałe właściwości akustyczne, lepsze niż w technologii szkieletowej. Zastosowanie takiego materiału sprawia, że konstrukcja jest masywna, podobnie jak murowana, z tą różnicą, że montaż jest suchy, szybszy, a ściana ma idealnie równą płaszczyznę i pachnie lasem świerkowym.
Używamy kompletnego systemu izolacji termicznej (przeciwwilgociowej i wiatrowej) szwajcarskiej firmy PAVATEX. Jest to jedyny na polskim rynku, kompletny system izolacji termicznej i wiatrowej oparty w całości o materiały z włókna drzewnego, zarówno miękkie płyty wypełniające, jak i twarde płyty poszyciowe. Materiały PAVATEX posiadają szwajcarski certyfikat ekologiczności MINERGIE, który świadczy o tym, że jest to czysty i ekologiczny w produkcji materiał. Powstaje on bowiem z prasowanych pod dużym ciśnieniem włókien drzewnych pochodzących z odpadów tartacznych. Kompleksowa izolacja domu „wełną drzewną” skutkuje bardzo dobrą bezwładnością termiczną konstrukcji i świetnymi właściwościami izolacji termicznej i akustycznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że z włóknem drzewnym można pracować gołymi rękami, a materiał pięknie pachnie, szwajcarskim, świerkowym lasem.
W naszych domach montujemy wysokiej jakości, super-ciepłe okna drewniano aluminiowe, znanej i cenionej austriackiej firmy INTERNORM, zapewniające najwyższe standardy energooszczędności. Okna posiadają certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt, dr. Wolfganga Feista. Typ okien dobieramy zawsze indywidualnie, tak aby ich design pasował do architektury i upodobań klienta. Dbamy także o to, aby współczynniki izolacyjności i przepuszczalności światła słonecznego były dobrane odpowiednio do pomieszczeń i orientacji geograficznej. Okna są montowane w sposób zapewniający szczelność i eliminujący liniowy mostek termiczny. Stosujemy tzw. ciepły montaż za pomocą odpowiednich taśm i łączników, zgodnie z zasadą: szczelnie od środka, przepuszczalnie na zewnątrz.
Zarządzanie energią cieplną zapewnia centrala energetyczna niemieckiej firmy SOLVIS, która opatentowała technologię buforowania ciepła poprzez rozwarstwianie wody ze względu na jej temperaturę. Głównym elementem centrali jest zbiornik buforowy o pojemności od 400 do 1000 litrów, uzbrojony domyślnie w palnik gazowy. Jego wielkość dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb inwestora (np. od wielkości domu, ilości mieszkańców). W zależności od dostępności mediów możliwe są różne opcje wykorzystania podstawowego paliwa: olej opałowy, pelety, pompa ciepła, czy dowolne inne źródło. System czerpie energię z trzech źródeł: ze słońca - poprzez baterię paneli solarnych, kominek z płaszczem wodnym oraz w ostatniej kolejności z palnika wbudowanego w bufor. Główną zasadą działania jest ograniczanie zużycia paliw nieodnawialnych (gaz, olej, węgiel). Oznacza to, że w pierwszej kolejności centrala korzysta z energii słonecznej, później lub równolegle z energii z kominka, a w trzeciej w kolejności - energii z paliw nieodnawialnych.
Jako opcję wyposażenia realizowanych przez nas domów oferujemy zestaw autonomicznego zasilania w energię elektryczną, składający się z ogniw fotowoltaicznych, baterii akumulatorów, inwertera i modułu sterującego. Taki zestaw można rozszerzyć również o instalację turbiny wiatrowej.
Projektujemy indywidualnie, projekty przystosowane są do działki i do potrzeb, jednak preferujemy posadowienie na płycie fundamentowej, (faq) która zapewnia nam przyspieszenie procesu budowlanego. Budując w taki sposób nie wracamy już do poziomu ziemi z żadnymi pracami wewnątrz budynku i mamy pewność, że wszystkie prace zostały wykonane, a instalacje położone. Podbudową pod płytą fundament ową jest odpowiednio zagęszczona masa szkła piankowego, które oprócz funkcji konstrukcyjnej pełni także rolę izolacji termicznej i oddzielenia od wody gruntowej, ponieważ nie jest to materiał higroskopijny i kapilarny. Szkło piankowe jest materiałem obojętnym chemicznie i biologicznie wytwarzanym z tłucznia szklanego. W 100% procentach pochodzi z recyklingu. Nie utlenia się, nie podlega korozji chemicznej czy biologicznej.
Stropy masywne płytowe ­ w przypadku domu murowanego jest to strop typu filigran. W przypadku domu HBE, jest to płyta nośna z drewna masywnego wykonana podobnie jak ściana. Strop płytowy, dzięki swojej dużej masie i sztywności znacznie lepiej tłumi dźwięki od stropów belkowych. Płyty z drewna masywnego pozwalają też na łatwe, proste otworowanie stropu, co znacznie ułatwia prace instalacyjne i wykończeniowe.
Rekuperacja ­ Dzięki zastosowaniu centrali wentylacyjnej z co najmniej 85% odzyskiem ciepła, oszczędzamy nawet do 60% kosztów energii cieplnej zużywanej przez budynek. Rekuperator może być opcjonalnie doposażony w Gruntowy Wymiennik Ciepła (GWC), dzięki któremu powietrze zimą zostaje wstępnie podgrzane, latem schłodzone. Powietrze jest rozprowadzane po domu za pomocą systemu przewodów (duktów) mieszczących się w warstwach stropowych/podłogowych. Takie rozwiązanie nie pociąga za sobą konieczności stosowania sufitów podwieszanych. Nawiew do pomieszczeń może być realizowany zarówno z podłogi jak i z sufitu. Rekuperator, w naszych projektach, umieszczony jest w pomieszczeniu technicznym oddalonym od sypialni i zapewniającym wygodny dostęp techniczny do urządzenia, dzięki takiemu rozwiązaniu cała instalacja wentylacji umieszczona jest w ciepłej, ogrzewanej przestrzeni. Nie dochodzi do ryzyka wychłodzenia przewodów i łatwiejsze jest odprowadzenie kondensatu.
Jest przegrodą budynku najbardziej narażoną na oddziaływanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. Musi chronić wnętrze budynku przed wodą, śniegiem, wiatrem, chłodem, ale także upałem. Poszycie dachu jest zawsze możliwe do wyboru przez klienta, aczkolwiek preferujemy naturalne materiały – takie jak ceramika czy łupek lub gont drewniany. Konstrukcja dachu projektowana jest z lekkich prefabrykowanych belek dwuteowych. Zapewniających pewność wymiarów, właściwości konstrukcyjnych i budowę przegrody bez mostków termicznych. Duża wysokość konstrukcyjna belek dwuteowych zapewnia wystarczająco miejsca dla izolacji termicznej, którą są, niezastąpione w tym przypadku, elastyczne, miękkie płyty z włókna drzewnego, chronione przed kondensatem i wiatrem drewnopochodnymi płytami poszyciowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy jednorodną, otwartą dyfuzyjnie przegrodę, która dzięki wyjątkowym właściwościom włókna drzewnego chroni zarówno przed zimnej jak przed letnim upałem.